piątek, 1 września 2017

Nowe możliwości Quizleta - wykresy i diagramy!

Nowy rok szkolny i nowe możliwości jednej z moich ulubionych aplikacji, czyli Quizleta.
O możliwościach tego sprytnego narzędzia do nauki za pomocą fiszek pisałam już troszkę, potem rozpływałam się w zachwycie nad opcją gry w klasie - Quizlet.live. Tym razem Quizlet wprowadził dwie nowości!
Po pierwsze opcję tworzenia pytań za pomocą wykresu, diagramu, czy też jakiejkolwiek grafiki, na której umieścimy elementy do właściwego przyporządkowania. Opcja ta znakomicie nadaje się do nauki słówek w języku obcym. Szukając ciekawych materiałów zauważyłam też znakomite grafiki do biologii i czy chemii. Aby sprawdzić, jak działa ta nowa funkcja, postanowiłam przygotować krótki quiz z elementami starożytnego teatru. 

Jak zwykle w Quizlecie wszystko działa intuicyjnie - klikając na kropkę po prawej stronie, możemy umieścić znacznik w dowolnym punkcie naszej grafiki. Następnie wypełniamy pole definicji i pojęcia. I quiz gotowy!


Nasi uczniowie mogą skorzystać z kolejnej nowości - mianowicie nowej opcji nauki. Klikając na "ucz się", przechodzi do trybu nauki, który także wykorzystuje wykresy. Pojawia się pojęcie, a uczeń musi wskazać prawidłowo punkt na grafice (lub w przypadku braku grafiki - zadanie działa jak test wielokrotnego wyboru). Możemy spersonalizować tryb nauki i wybrać zadania, które chcemy wykonać (fiszki, pytania pisemne lub pytania wielokrotnego wyboru).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz